חיפוש באתר
ציפוי אבץ למניעת קורוזיה

הקורוזיה מהווה מטרד מתמיד בתעשייה ובמשק,בכך שגורמת להפסדים כלכליים עקב הפסקת ייצור, אובדן חומרים, ציוד, תכנון יתר ועוד.

התעשייה זקוקה לציד רב, משוכלל ומגוון, אשר חייב לתפקד ביעילות ובבטיחות בכדי להבטיח את רווחיות המפעל. תקלות קורוזיה מכבידות על המשימה הזאת. על כן, יש להגן על המבנים, הציוד, המכונות,וכלי התעבורה בציפויים מתאימים בכדי למנוע תגובה עם גורמי הסביבה התוקפים. ציפויי אבץ היא התשובה ההולמת לבעיות אלו.

קורוזיה צרה צרורה

המים וחמצן מן האוויר או חמצן מומס במים וכך פני שטח הפלדה הופכים לתחמוצת ברזל בצבע חום: היא החלודה!

מניעת קורוזיה: והגנה קתודית

הציפויים

שתי תכונות עיקריות נדרשות מהציפוי: אטימות וכושר הדבקה אל הפלדה. הציפויים נכשלים כאשר הם נקבוביים, מתאפשרת חדירת גורמים מתקיפים או אחיזתם רופפת, הם מתרוממים ומתקלפים ואז הפלדה נחשפת לקורוזיה נוספת וחוזר חלילה.

הגנה קתודית

במקרה זה המתכת הפעילה יותר בצמד זה: האבץ, תעבור תהליך קורוזיה ובדרך זו היא מגינה על הפלדה. בפלדה לא תתרחש קורוזיה כל זמן שקיים אבץ במגע עם הפלדה. גם אלומיניום (

מעניקים הגנה קתודית לפלדה ע"י טבילה של גוף פלדה באמבטיה המכילה אבץ מותך בשיטה הנקראת גלוון . שיטה זאת יקרה כי

טמפרטורת ההיתוך של האבץ כ- 450 מעלות צלזיוס.

באיור המצורף מוצגים שני מנגנוני הגנה: בצד שמאל הגנה לא קתודית ע"י צבע רגיל ובצד ימין הגנה קתודית ע"י מערכת פעילה של ציפויי זינגא המכיל אבץ (

זינגא: טכנולוגיה ייחודית

1) הגנה פעילה קתודית כאשר האבץ המתכתי שבתוך הציפוי המוצק והיבש פועל כאנודת הקרבה, למניעת קורוזיה בפלדה.

2) הגנה פסיבית, כאשר הציפוי פועל כמחסום המונע חדירה של הגורמים הקורוזיביים. תפקיד זה מוכפל בעת שהאבץ הופך לתחמוצת אבץ יציבה ומגינה. השרף המלכד(

תפקידים אלו מושגים כי לציפויי זינגא יבש 96% אבץ בצורת גרגרים דקים. דבר זה הוכח בבדיקות שונות כגון: 300 שעות בתא ריסוס מלח, בבדיקות עמידות עבור תשתית הרכב

ציפויי זינגא חד- רכיבי ניתן ליישום בריסוס, מברשת, רולר או טבילה . אפשר להשתמש בו בבית מלאכה או בשטח פתוח של יישום במשטחים חלודים לאחר ניקויי קל להסרת חלודה רופפת ולכלוך, ניתן ליישם זינגא מעל שכבת זינגא קודמת כי שתי השכבות נדבקות היטב ומהוות שכבה אחת אחידה ומגינה. בטבלה המצורפת מובאות התכונות המעשיות של ציפויי בזינגא.

יישומים במשק ובתעשייה,

הים הוא סביבה דינמית בתנועה מתמדת במיוחד בגלל ריכוז גבוה של מלחים, רוחות וגלים. זינגא משמשת לצביעת אוניות, ספינות דיג, משטחים גלויים לאווירה ימית, מצופים ומים בכניסה לנמלים.

מבנים במפעלי תעשיה עשויים עמודים ופרופילים מפלדה מוגנים ע"י ציפויי זינגא.

במערכות תחבורה ותעבורה זינגא נבחרת להגנה על חלקים של כלי רכב, אוטובוסים, משאיות וכלי רכב בצבא ארה"ב. גם קרונות רכבת וקטרים, ציוד תפעול במכרות כגון מעליות, כבלים, מכונות מוגנים ע"י זינגא.

בארצות סקנדינביה גשרים ימיים תלויים מכבלים זוכים לטיפול בזינגא. תיקוניי צבע , ללא הסרת השכבה הראשונה, בוצעו אחרי 10 שנות שרות. ציוד בתחנות כוח לייצור חשמל ועמודי חשמל לנשיאת כבלי חשמל מוגנים בציפויי זינגא.

שסתומי מים וצנרת להולכת מים זוכים לטיפול בזינגא.

להלן נדגים שימושים של זינגא להגנה של מבנים וציוד במגזרים השונים.
זינגא מגינה בפני קורוזיה בשתי דרכים משולבות:
מבוססת על מנגנון אלקטרוכימי של קורוזיה גלוונית כאשר שתי מתכות כגון פלדה ואבץ, בעלות פוטנציאל אלקטרוכימי שונה, מחוברות.
המקובלים: צבעים, יריעות גומי, שכבות פלסטיק, ומלט פועלים ע"י יצירת מחסום פיזי שאינו מאפשר לגורמי הסביבה הקורוזיביים להגיב במשטחי הפלדה וליצור שכבות לא מגינות של חלודה. חלודה זו תספוג רטיבות, החלודה תתפורר והקורוזיה גוברת.
. שתי שיטות מרכזיות למניעת קורוזיה הם ציפויים והגנה קתודית.
. פלדלת פחמן היא חומר מבנה חיוני לבניית מבנים, רכבים, מכונות, אוניות וציוד תעשיה בגלל תכונות חוזק מכני גבוה, נוחות להשגה ולעיבוד ומחיר זול ביחס לחומרים רבים אחרים. אך החיסרון שלה הוא שהיא אינה עמידה בפני קורוזיה בתנאי הסביבה, בעיקר באווירה לחה או מזוהמת ע"י פליטת גזים קורוזיביים מכלי רכב ומפעלי תעשיה, בקרבת הים, לכן יש להגן על הפלדה כדי למנוע ו/או להקטין את מידת הקורוזיה.
Al) ומגנזיום (Mg) מסוגלות להגן על הפלדה כאנודות הקרבה.Zinc ) כפי שנראה בהמשך. כאשר בצבע הרגיל נפגם חלה קורוזיה מזורזת, אבל הדבר אינו קורה בציפויי זינגא כי האבץ מעניק הגנה קתודית לפלדה.binder) של הציפוי מגביר תכונה זו.General Motors ואחרות (פרטים מלאים בפרסומים של חברת ZINGA METALL ).
 
 • צור קשר CONTACT

  # צנטריפוגות
  # ייבוש ואיוד
  # הפרדת מתכות
  # טיפול במוצקים
  # ממברנות
  # טיפול בנוזלים
  # שינוע והזנת מוצקים
  # סינון
  # ציפוי אבץ -גילוון קר
  PILOT UNITS IN ISRAEL
 • אודות החברה
 • צוות

 • TEL - טל - 97235464578+ FAX - פקס - 97235464569+ אימייל - ^EMAIL - ^dan@mbl.co.il

  © 2009 All Rights Reserved to M.B.L.  ::  Designed By Yoti  ::  Programed & Managed By Ofek Software  ?Crea uniformes de camisetas de futbol personalizados para tu equipo! ?Personaliza jerseys de juegos, pantalones de camisetas de futbol baratas juego, jerseys de practica, camisetas de fans Camisetas baloncesto, borlas y mas sin minimos! Compra camisetas de futbol baratas Camisetas hockey baratas la tienda deportiva mas grande del Reino Unido. ?Grandes ofertas en la Premiership camiseta beisbol, kits europeos e internacionales, todo al precio camisetas rugby mas bajo! Encuentra tus camisetas de futbol. Todos los estilos y colores ropa ciclismo barata disponibles en la tienda oficial en linea.